бігунок

На блозі розміщені посилання на електронні ресурси для підготовки до ЗНО.

субота, 30 листопада 2013 р.

Відкритий світ

Київ, Україна – 29 листопада 2013 р. Компанія «Майкрософт Україна» спільно з Національним проектом «Відкритий світ» оголосили про запуск спільного пілотного проекту, в рамках якого школярам стануть доступні планшети Surface RT на спеціальних умовах...
http://www.microsoftblog.com.ua/2013/11/29/uchasniki-vidkritogo-svitu-otrimayut-spetsial-ni-tsini-na-plansheti/

четвер, 21 листопада 2013 р.

Турнір

Шановні учні! Пропоную вашій увазі запрошення до участі у дистанційному турнірі з інформаційних технологій.

Відповідно до проекту наказу ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультет Кібернетики та Український фізико-математичний ліцей спільно проводять перший Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді. Щиро запрошуємо усі навчальні заклади України до участі в цьому Інтернет-змаганні!
Турнір є інтелектуальним змаганням учнів, що проводиться щороку, з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій, зокрема, шляхом передачі інформації через мережу Інтернет.Турнір проводиться на основі досвіду проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з інформатики, фізики та математики.Основними завданнями Турніру є:
·        створення умов для рівного доступу до участі у масових інтелектуальних змаганнях учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, що проживають і навчаються у сільській місцевості та населених пунктах, віддалених від навчальних та наукових центрів;
·        впровадження нових форм та методів пошуку обдарованих учнів та створення умов для розвитку їх здібностей;
·        подальше вдосконалення системи роботи з обдарованими учнями;
·        забезпечення системного і безперервного протягом року проведення інтелектуальних змагань для обдарованих учнів;
·        підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення інформаційних технологій та інформатики в цілому, стимулювання розвитку відповідних інтелектуальних здібностей;
·        створення відповідних умов для рівної підготовки учнів усіх навчальних закладів України до заключного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій;
·        активізація творчої діяльності вчителів.
В рамках Турніру учні розв'язують олімпіадні завдання з офісних технологій, приймають участь у різноманітних конференціях та вебінарах, які проводять автори завдань та члени журі Турніру.
Дистанційний турнір складається з чотирьох етапів. Перший з них у 2013/2014 році буде проведено 13 грудня (п'ятниця), розпочнеться він о 15:30. Другий відбудеться наприкінці січня, третій та четвертий - в лютому. Рівень завдань з кожним етапом підвищуватиметься.
Впродовж першого етапу учні розв'язуватимуть 4 завдання, поєднані тематично (комплексний етап), протягом 3 астрономічних годин, розрахованих на виконання в усіх версіях Microsoft Office, не раніше 2003. Учасники повинні прибути на місце написання робіт не пізніше, ніж за півгодини до початку змагання. Завдання вони зможуть завантажити з офіційного сайту турніру itech.bz.ua, там же вони матимуть змогу надіслати свої розв'язки, які одразу шифруватимуться. Перевірка робіт відбуватиметься 14 грудня з 10 по 19 годину членами журі, склад якого невдовзі буде затверджено ректором університету.
Для участі в Турнірі необхідно сформувати заявку від навчального закладу відповідно до зразка та надіслати її до 6 грудня включно у відповідь на цей лист (адреса itech@mail.ua). Кількість учасників від навчального закладу не обмежуєтьсяВносьте усі дані до заявки ретельно, адже від їх правильності залежить допуск учасників до виконання робіт. У разі відсутності деяких даних заявку прийнято не буде!
Узгоджувальну нараду журі, оргкомітету та координаторів (керівників команд) буде проведено 7 грудня (субота) о 16:00 (дата та час можуть змінитися) за допомогою мережі Інтернет. Будуть обговорені деякі організаційні питання та формат проведення Турніру.
До листа додається проект Положення про Дистанційний турнір з інформаційних технологій серед учнівської молоді, який подано на розгляд ректорату.
Щиро сподіваємось на участь Вашого навчального закладу та навчальних закладів Вашої області.
Усі питання надсилайте у відповідь на цей лист (адреса itech@mail.ua).

З повагою, Григорій Іванович Гогерчак
відповідальний член оргкомітету 

неділя, 17 листопада 2013 р.

ІКТ-компетентність

Одним з головних завдань освітнього процесу є створення умов для здобуття учнями необхідних для майбутнього самостійного життя певних знань та отримання необхідних навичок.
Останнім часом досить багато говорять про «Навички 21 століття» (http://uspih.iteach.com.ua/for-trainers/treasury/21century), про ті головні напрямки в яких повинні працювати навчальні заклади, щоб учні були підготовлені до життя у 21 столітті. У переліку біля 30 % займають навички, що стосуються інформаційних комп’ютерних технологій (ІКТ).
Тому, як зазначає Литвинова С. Г. (http://www.ruo-obolon.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=49&Itemid=86) однією з складових професійної компетентності учителя, важливість якої обумовлена сьогодні змінами в освіті, викликаними розвитком інформаційних технологій, є компетентність у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.
Тут же зазначено. Під  інформаційно-комунікаційною компетентністю розуміють - підтверджену здатність особистості застосовувати на практиці інформаційно-комунікаційні технології для задоволення власних потреб і розв'язування суспільно-значущих, зокрема, професійних, задач у певній предметній галузі або виді діяльності. (О.М.Спірін).
Для визначення рівня ІКТ копетентностей вчителів-предметників  автор (Литвинова С. Г.) пропонує анкету http://www.arsenich.blogspot.com/p/blog-page_8650.html.

Кожен бажаючий адміністратор школи, вчитель-предметник, методист чи управлінець може протестуватися  за посиланнямhttp://www.arsenich.blogspot.com/p/blog-page_8650.html, або перейшовши на закладку Самоосвіта пройти Тест на визначення рівня ІКТ компетентності.

середа, 6 листопада 2013 р.

Відкритий світ

                У даний час приділяється велика увага застосуванню ІКТ у навчальному процесі. 
        17 жовтня цього року було оголошено про старт ІІ етапу Національного проекту «Відкритий світ». 
             Згідно Національного плану дій, затвердженого Президентом України, до кінця цього року 2000 шкіл України – переможців конкурсу отримають сучасне мультимедійне обладнання. 
             Наша школа також подала заявку на участь у проекті, а творча група учнів 6-10 класів підготували невеличкий відео ролик, який представляє наш навчальний заклад.